„MS Piłsudski – ukryta historia”

banner fb.jpg     

 

scenariusz i reżyseria: Konstanty Kulik, Zygmunt Fit, Anna Osiadacz
producenci: Fundacja Koncept Kultura, The Farm 51 Group s.a., Centrum Technologii Audiowizualnych
dofinasowano ze środków:   Biura Programu Niepodległa, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Adama Mickiewicza
partnerzy:  Narodowe Muzeum w Gdańsku, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny, Wrocławski Teatr Pantomimy
czas trwania: 16 minut
miejsce projekcji: Darłowo, Festiwal Media i Sztuka, ul. Dorszowa
Sandomierz, Dziedziniec Zamku Królewskiego, ul. Zamkowa 12
wstęp bezpłatny!  

Popłyń w wirtualną podróż na pokładzie wspaniałego polskiego transatlantyku MS „Piłsudski"!  Dzięki technologii VR zabierzemy Cię w niezapomniany rejs po Atlantyku, zanurzymy się w pełen magicznych przeżyć świat eleganckich wnętrz i opowieści o statku, który był dumą międzywojennej Polski. Zapraszamy na bezpłatne seanse w Warszawie w dniach 12-16 czerwca!

Opis pokazu VR:
Niezwykły pokaz VR rozpoczynamy na dnie morza Północnego, gdzie udajemy się z misją badawczą na wrak MS „Piłsudski. Nieoczekiwanie przenosimy się w czasie o 100 lat w wygenerowany przez grafików świat 360°, w którym stajemy się uczestnikami wydarzeń z historii Polski. Jesteśmy świadkami utraty niepodległości przez Polskę oraz jej odzyskania, spotykamy bohaterów sprzed lat: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Thomasa Woodrow Wilsona. Odbywamy niezapomniany rejs na wiernie odtworzonym na podstawie archiwalnych dokumentów pokładzie „Piłsudskiego, gdzie wita nas legendarny kapitan Mamert Stankiewicz i zaprasza do zwiedzania pięknych i eleganckich wnętrz transatlantyku, wypełnionych polską sztuką i designem. Jesteśmy też świadkami wybuchu II wojny światowej i zatonięcia „Piłsudskiego.

 

Pilsudski_Press1.png  Pilsudski_Press2.png

 

Wirtualną opowieść kończymy w 2018 roku w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Tam, w otoczeniu gablot z oryginalnymi pamiątkami ze statku, uświadamiany sobie, że byliśmy uczestnikami niecodziennej, poruszającej lekcji historii, prowadzonej przez muzealnego nauczyciela. To on wcielał się w role wszystkich spotykanych przez nas bohaterów tak sugestywnie, że przenieśliśmy się do stworzonego dzięki tej opowieści wirtualnego świata.

Pokaz przeznaczony jest dla widzów od 12 roku życia. Nie zawiera scen brutalnych, prędkość ruchu w pokazie dostosowana jest do możliwości percepcyjnych widza (błędnika), aby nie powodować nudności.  

 

Zwiastun pokazu VR

 Making of, czyli jak powstawał projekt