MS Piłsudski - platforma www

Pierwszym projektem w ramach centrum będzie platforma internetowa oparta na formule digital story telling "Transatlantyk MS Piłsudski - pływająca ambasada polskiej kultury". Zabierzemy widzów w pełną wrażeń wirtualną przygodę. Zwiedzając transatlantyk MS Piłsudski, staną się częścią opowieści, dzięki której przeniosą się w czasie o 100 lat, poznając historię statku, ludzi i miejsc z nim związanych.

W stulecie odzyskania niepodległości zapraszamy na podwodną podróż 29 mil morskich na południowy wschód od przylądka Flamborough, gdzie na głębokości trzydziestu metrów spoczywa wrak pierwszego nowoczesnego i najwspanialszego polskiego transatlantyku MS Piłsudski.

Zabierzemy widza w pełną wrażeń wirtualną przygodę. Nurkując i zwiedzając wrak, stanie się on częścią opowieści, dzięki której przeniesie się w czasie o 100 lat, poznając historię statku, ludzi i miejsc z nim związanych.

Osią narracji uczyniliśmy pierwszy transatlantyk polski. MS Piłsudski nazywany był pływającym salonem i ambasadą polskiej kultury – jego wystrój, meble, dzieła sztuki, a nawet popielniczki i karty dań zaprojektowali znani polscy artyści i architekci. Był dumą II Rzeczpospolitej, symbolem odzyskania przez Polskę dostępu do morza, chlubą gospodarki i rozwoju młodego państwa. 

Dla nas stał się inspiracją do pokazania luksusu i spektakularnej potęgi pierwszych transatlantyków, łączących Europę z Ameryką i otwierających Polskę na świat.

Pragniemy, aby widz poznał i zapamiętał kilka podstawowych zagadnień z historii Polski, takich jak Legiony Polskie, odbudowa Państwa Polskiego, kultura i sztuka dwudziestolecia międzywojennego - sztuka narodowa i art deco, nazwiska artystów polskich związanych z historią statku, Centralny Okręg Przemysłowy. 

Elementem projektu będzie również stworzenie wirtualnego modelu MS Piłsudski.

Na zakończenie widzowie będą mogli sprawdzić nabytą wiedzę i umiejętność współpracy próbując wydostać się z wirtualnego pokoju zagadek wg wciągającego scenariusza "escape the room".

Platformę obejrzeć można pod adresem www.mspilsudski.pl

Nad czym pracujemy

MS Piłsudski - platforma www

W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości udostępnimy największą na świecie interaktywną platformę internetową poświęconą transatlantykowi. Statek MS Piłsudski stanie się osią narracji o historii rozwoju II Rzeczypospolitej, a także o luksusie i potędze transatlantyków. Na platformie udostępniamy wirtualny model 3D statku. Obracając go, widzowie mogą zaglądać do wnętrz i poznawać ich historię. Platformę zobaczycie pod adresem www.mspilsudski.pl

więcej >>

Polska w fotoplastykonie

Zbudowany przez nas jedyny w Polsce mobilny fotoplastykon wędruje po parkach, rynkach i deptakach, prezentując polskie miasta i ich historię w technologii 3D. Zabieramy widzów w niezapomnianą podróż w czasie do Polski sprzed 100 lat. W każdym mieście prezentujemy nową wystawę, poświęconą jego historii oraz życiu mieszkańców. Prezentowane w fotoplastykonie archiwalne zdjęcia ożywają na nowo.

więcej >

MS Piłsudski widowisko VR

Zapraszamy publiczność w wielozmysłową podróż na wrak najwspanialszego polskiego transatlantyku MS Piłsudski. Dzięki technologii VR (Virtual Reality)  zanurzymy się w pięknym i tajemniczym podwodnym świecie, gdzie wspaniała gra aktorów teatru pantomimy oraz surrealistyczne elementy symboliki przekazu historycznego otoczą nas ze wszystkich stron. Zapraszamy na platformę poświęconą statkowi www.mspilsudski.pl

więcej >>